Firemní teambuilding Bohdaneč u Zbraslavic

Jan Floriánek | 14. 10. 2015

V rámci organizačních změn v naší společnosti jsem v polovině září uspořádal víkendovou „tmelící akci“ pro vedoucí regionů (Marii Běželovou, Petra Pavelku, Davida Maška a Pavla Hladíka) v hotelu Argus v Bohdanči u Zbraslavic. Také byli přizváni ostatní účastníci velké výrobní porady, jmenovitě tedy Martin Klečka, Zuzana Gažiová a Lukáš Opat. Akce byla dobrovolně povinná. Smyslem aktivity, kromě příjemně stráveného času, bylo sblížit vedoucí našich nových organizačních jednotek tak, aby se zvýšila jejich vzájemná kooperace.

Během setkání jsme samozřejmě konzultovali i jiné pracovní záležitosti, ale k potěšení nás všech zbyla spousta času také na zábavu a hlavně na sportovní aktivity. Bohužel těsně před odjezdem chytla Martina Klečku záda (pravděpodobně z představy náročného cyklovýletu), takže nás do Bohdanče nakonec dorazilo jen sedm statečných.

Po náročném večeru stráveném nad (ne příliš kvalitní) místní pálenkou jsme ráno vyrazili zdolat hlavní turistický cíl akce – geografický střed ČR. Místo je pro geodety samo o sobě mystické, navíc v cca 300 metrů vzdáleném kostele se stal čihošťský zázrak. Tím je, myslím, magie místa zcela jedinečná. Všichni účastníci až na Marušku byli vybaveni koly do terénu, a tak jsme vzali Čihošť oklikou.
Po zhruba 20 kilometrech v zajímavém a pro některé z nás i mírně náročném terénu jsme dorazili na místo, kde na nás už čekala Maruška s fotografickým vybavením, takže můžete obdivovat krásu „našeho středu“ i na fotografii.
Odpoledne jsme se věnovali hře pétanque, kde se s neprofesionálním povrchem naprosto skvěle vypořádal především Lukáš Opat. Večer není třeba popisovat, každý si ho jistě umí představit.

_MG_0534_maly

Další den nad ránem nás opustila Maruška, resp. odjela do Jičína podpořit nadějnou sboristku Kláru Běželovou. My ostatní jsme vyrazili na další cyklovýlet, tentokrát s cílem sledovat vzlety a přistání větroňů na zbraslavickém letišti. Cesta byla opět náročná, dokonce jsme i zabloudili.

Do restaurace Svatý Hubert jsme však nakonec cestu našli a dávali tu porce… no, to se nedá popsat. Za jiných okolností by to bylo fajn, ale pro cyklisty to byla výzva. Po obědě přišla na řadu exkurze na místním železničním přejezdu, kde nám Pavel Hladík ukazoval, co a jak se tam měřilo – no, řeknu vám paráda. Vedle toho bylo sledování větroňů spíše uspávací záležitostí (možná ale začal účinkovat oběd).

Ještě následovala návštěva místní rozhledny, nějaký další sport a večerní posezení, prostě jen další pěkně strávený den.

Zkrátka to bylo prima, a proto padlo rozhodnutí uspořádat další obdobnou, tj. turisticko-sportovně kulinářskou akci pro všechny naše zaměstnance. Věřím, že se nám vše podaří uspořádat se ctí a že tím založíme tradici, kterou si zároveň všichni zamilujeme. Původně to vypadalo, že bychom se společně setkali ještě letos, ale vzhledem k množství práce, která se na nás valí, jsme akci naplánovali na druhou polovinu května roku 2016. Takže s tím všichni počítejte a těšte se na spoustu příjemných zážitků! 🙂

 

DSC_0225