Oficiálně létáme s drony

| 11. 10. 2018

V letošním roce jsme investovali do moderních technologií a rozhodli se pro nákup bezpilotních prostředků (dronů), pro které se snažíme najít uplatnění v rámci oboru naší společnosti, kterým je geomatika.

Provozování leteckých prací je možné jen s platným Povolením od Úřadu pro civilní letectví jako věcně a místně příslušného správního orgánu. Našim kolegům se letos v létě povedlo toto „Povolení k létání letadla bez pilota“ získat, a můžeme tak oficiálně nabídnout naše služby pro zamýšlený účel letu:

  • letecké práce – ve smyslu ust. § 73 leteckého zákona
  • letecké činnosti pro vlastní potřebu – ve smyslu ust. § 76 leteckého zákona.

Pro naše služby používáme profesionální bezpilotní pozemní vrtulník – kvadrokoptéru DJI / Phantom / 4 / PRO, která má dosah ovladače až 7 km a až s 30-ti minutovým letovým časem (za ideálních podmínek) lze nalétat rozsáhlé území za krátký čas.

Letecké snímkování umožňuje rychlý a bezkontaktní sběr geografických dat ve 2D i 3D. Využití leteckého snímkování je vhodné použít nejen při zaměřování rozsáhlých územních celků, ale lze je s výhodou využít i pro stavební objekty. Naše kvadrokoptéra najde například uplatnění v oblasti stavebnictví, zemědělství, projektování, urbanismu, pozemkových úprav, tvorbě ortofotomap  atd.